top of page
מיכל אגוזי צלמת 0012.jpg
  • Writer's pictureLaor Ami Levin

White Chestnut – Rolling in the wheel of samsara

Updated: Nov 23, 2022

תמציות פרחי באך מתארות ארכיטיפים – הן מטפלות בדפוסי מחשבה ורגש - נטיות אופי הדורשות איזון ובמצבים זמניים של חוסר איזון אליהם נקלענו בשל אירועים בחיינו. כל תמצית מטפלת בדפוס שהוא קבוע באופי שלנו או מצב זמני של חוסר איזון.


העבודה בפרחי באך הינה שיטת טיפול הוליסטית הרקיע הגבוה ביותר שלה הוא עלייה ברמת האנרגיה המובילה לכך שיותר אור נכנס למערכת, המודעות מתרחבת והאדם מתפתח אל הפוטנציאל הרוחני המלא שלו.


White chestnut

היא תמצית שעוזרת לנו לצעוד הצידה מההשפעות של ההקארמה שלנו, עוזרת לנו להאטאו לעצור לרגע את גלגל הסמסרה.


כולנו מכירים מצב בו היינו בויכוח או עימות עם חברה או קולגה ואחרי הויכוח אנו מוצאים את עצמנו חוזרים ומסריטים במוחנו את הדברים שנאמרו וחושבים איך היינו וצריכים לענות, ומה נאמר אחר כך. עבור חלקינו זה אירוע מבודד, עבור אחרים זהו מצב יומיומי ואף נטיית אופי.


White chestnut

היא תמצית המטפלת בטיפוס שחי בתוך המחשבה שלו. כמו אוגר הרץ בתוך הגלגל בכלוב חייו, כלוא במחשבותיו טיפוס זה כלוא בסיבה ותוצאה, באלוגריתם הבינארי של שכלו, אין הוא קשוב לגופו ולאינטואציה שלו. הוא חסר שקט וחסר יכולת לעצור את מירוץ מחשבותיו. תנועה קטנה, תזזיתית ובלתי פוסקת מניעה אותו ללא הרף, מחזיקה אותו בעוררות יתר וישן לחייו.


המחשבות אינן מפלט עבורו אלא עינוי נפשי עליו אין לו שליטה עליו. הרבה פעמים יקלע למצב זה לאחר ויכוח – "הייתי צריך לומר כך ולא כך, פעם באה שניפגש אומר כך וכך..." מחשבות אלה ילוו אותו לאורך היום ואל תוך הלילה. מחשבותיו הן כמו תקליט שבור שחוזר על עצמו שוב ושוב, הוא כל כך שקוע במחשבותיו שהוא עלול לא לשמוע כשמדברים אליו. כאשר זה מצב זמני ולא טיפוס אופי נראה גם קושי להירדם בשל מחשבות טורדניות. בן או בת האדם יסבלו גם מחוסר ריכוז ותחושה של עומס מחשבתי ואפילו כאבי ראש המאופיינים בתחושת גודש באזור המצח.


במצב המאוזן טיפוס זה יהיה מחובר לשקט, יהיה בתשומת לב למחשבותיו, תהיה לו את התבונה לעצור ולצאת אל הטבע, להתחבר לאדמה ולהשקיט את מחשבותיו. הוא ידע להשתמש בתבונה בחשיבה ובדמיון וידע לשאוב פתרונות לבעיותיו לא מתוך חשיבה אלא מתוך הקשבה לשקט ולהדרכה הרוחנית שלו.


חשוב לציין שזה מצב שעלול להיגרם גם בשל חסרים תזונתיים, אחרי מחלה, אחרי לידה או כל מצב המתיש את המשאבים של הגוף. אם המצב מופיע בליווי של חולשה וקושי להירדם מומלץ לבדוק שינוי בתזונה ודרכים נוספות לתמוך בגוף.


אם מופיע על רקע של עומס למשל נטייה לכתפיים וצוואר תפוסים עצבנות ומתח נתמוך בו בפרחים נוספים ונלמדו דרכים להירגע ודרכים להוציא אנרגיה בדרך מאוזנת.


בכל מקרה לטיפוס זה במיוחד מומלץ להמעיט בחומרים מעוררים כמו קפה, שוקולד, סיגריות וכו.


אם אינך נרדמת בלילות בגלל מחשבות חוזרות ונשנות, אם את מוצאת את עצמך מתווכחת בתוך ראשך שעות רבות מהיום תמצית זו היא בשבילך.

דברי איתי. 052-5112720 - לאור - ריפוי בפרחי באך
5 views0 comments

Recent Posts

See All

Komentáře


bottom of page